Chipset A11 będzie posiadał 6 rdzeni, aby być najpotężniejszym układem

Chipset A11 będzie posiadał 6 rdzeni, aby być najpotężniejszym układem

Wyciek iOS 11 Golden Master to istna kopalnia wiedzy na temat nadchodzącego systemu i iPhone’ów z 2017 roku. Najnowsze informacje dotyczą układu A11, który będzie napędzał jubileuszowego iPhone’a X.

Po raz kolejny przeciek wychodzi od programisty Steve Troughton-Smith’a, który ujawnia, że chipset A11 będzie wyposażony w 6 rdzeni. Dwa z nich zostały nazwane Monsoon, czyli monsun i będą używane przy cięższych zadaniach, czyli w przy grach lub filmach. Pozostałe cztery nazwane zostały Mistral, co oznaczać może zimny porywisty wiatr. Odpowiadać będą one za działanie urządzenia przy lżejszych zadaniach i obsłudze prostych aplikacji.

Dla przykładu chipset A10X w iPadzie Pro składał się z trzech rdzeni Hurricane i trzech rdzeni Zephyr. W iPhone 7 i 7Plus znajduje się chipset A10 Fusion z czterema rdzeniami – dwoma do cięższych zadań i dwoma do lżejszych zadań.

Ciekawie w przypadku A11 może wyglądać praca wszystkich rdzeni jednocześnie, ponieważ aplikacje mogą mieć dostęp do wszystkich zasobów mocy. A10 Fusion może używać tylko rdzeni o wysokiej wydajności lub niskiej mocy w danym momencie. Może to oznaczać, że nowe iPhone’y (8 i 8 Plus również) będą bardziej wydajne niż jakiekolwiek do tej pory. Możliwość dostępu do dowolnego rdzenia, znacząco wpływa na oszczędność energii i żywotność baterii.

Źródło: PhoneArena

Dodaj komentarz