Czy złamiemy język przy kolejnej nazwie Androida?

Czy złamiemy język przy kolejnej nazwie Androida?

Jak wiemy, Google poszukuje oficjalnej nazwy dla kolejnej iteracji swojego mobilnego systemu operacyjnego Android, o nazwie kodowej N. W poszukiwaniu inspiracji, firma zwróciła się do swoich użytkowników, aby oni podpowiedzieli jaką nazwę może nosić tegoroczny Android. Wydaje się, że Google nie zamierza zerwać z tradycją nazywania każdej wersji OS nazwą pysznego deseru, przynajmniej dopóki nie zabraknie liter angielskiego alfabetu.

Można zaproponować nazwę dla nadchodzącego Androida N na oficjalnej stronie specjalnie do tego przeznaczonej. Zgłoszenia są otwarte do dnia 9 czerwca i lepiej się spieszyć, ponieważ hindusi są mocno zdeterminowani, aby nazwać kolejnego Androida swoim lokalnym przysmakiem. Mnóstwo miłośników technologii z południowego indyjskiego stanu Kerala bierze udział w głosowaniu i proponuje, aby Android N nosił nazwę Neyyappam.

Neyyappam jest to popularny smażony deser z ryżu i cukru palmowego. Pozostałymi, najpopularniejszymi sugestiami są – nektarynki, nachosy, oraz fasola (navy bean). Pamiętajmy jednak, że to Google podejmie ostateczną decyzję i nie będziemy musieli łamać języka, aby wypowiedzieć nazwę systemu.

Źródło: Mashable

Dodaj komentarz