Darmowe rzeczy i polska wersja Pokemon GO? Uwaga na oszustwo!

Darmowe rzeczy i polska wersja Pokemon GO? Uwaga na oszustwo!

Pokemon GO to najgorętszy temat od ubiegłego tygodnia. Jest dosłownie na ustach każdej osoby do 30. roku życia i bije kolejne rekordy popularności. Dziś gra oficjalnie trafiła również do polskich – Google Play i App Store. Oczywiście fani w naszym kraju mogą w nią grać już od kilku dni. Od chwili wydania, kiedy w sieci pojawił się plik APK z grą, obok niego pojawił się również taki, zawierający złośliwe oprogramowanie i był to pierwszy sygnał, że Pokemon Go zostanie wykorzystane do niecnych uczynków.

Nie trzeba było również długo czekać, aż na portalach społecznościowy w Polsce pojawią się podobne sytuacje. Informacje o quizie rozsyłane są w komentarzach. Po odpowiedzi na kilka prostych pytań na temat Pokemonów możemy uzyskać rzeczy przydatne w grze. Również takie “itemy”, które możemy kupić za realne pieniądze. Oczywiście po rozwiązaniu wszystkich zadań wyskakuje komunikat o płatnej subskrybcji SMS.

Koszt usługi to 4,92 zł brutto za każdy SMS otrzymany w ramach subskrypcji. W ramach usługi użytkownik otrzymuje maksymalnie 3 SMS/tydzień oraz dodatkowy SMS po aktywacji subskrypcji. Łączny koszt usługi w okresie miesiąca to: 63,96 zł brutto.

Oczywiście abonament jest na czas nieokreślony i zapewne ciężko jest z niego zrezygnować. Nie mam co do tego pewności, ponieważ nigdy nie korzystałem z tego typu usług. Jak poinformował portal antyradio.pl, komentarze pojawiły się również na ich profilu Facebook.

Jak możemy dowiedzieć się dalej, kolejnym sposobem na wymuszenie jest możliwość pobrania polskiej wersji językowej Pokemon GO, co oczywiście również nie jest prawdą.

Źródło: antyradio.pl

Dodaj komentarz