Envelo – nowe oblicze Poczty Polskiej

Envelo – nowe oblicze Poczty Polskiej

Envelo to aplikacja, która wprowadza Pocztę Polską i jej usługi do XXI wieku. Nasze urządzenie mobilne posłuży nam do śledzenia statusu wszystkich przesyłek wysłanych za pośrednictwem PP lub kuriera Pocztex. Aplikację znajdziemy w Google Play, App Store oraz Windows Store.

W Envelo wystarczy wpisać numer nadawczy lub zeskanować kod kreskowy na paczce lub liście poleconym, aby otrzymać informacje na jakim etapie znajduje się nasza przesyłka. Możemy śledzić każdą zmianę statusu z dokładnymi datami i godzinami. Ciekawą opcją jest wysyłanie powiadomień PUSH, kiedy status ulegnie zmianie. Gdy paczka będzie już gotowa do odbioru w wybranej placówce, zostaniemy o tym poinformowani. Dodatkowo zostanie przesłany do nas link z danym punktu odbioru oraz wskazówkami jak do niego dotrzeć.

Y

Za pomocą aplikacji Envelo możemy wysłać neokartkę do najbliższych. Jest to tradycyjna kartka pocztowa, którą własnoręcznie zaprojektujemy wstawiając własną grafikę lub używając gotowych wzorów z galerii. Oprócz tego zlokalizujemy najbliższe oddziały Poczty Polskiej czy skrzynki pocztowe oraz wyszukamy kod pocztowy dla każdego adresu.

Przeczytaj także: TinyScan – prosty i darmowy podręczny skaner

Envelo oferuje również możliwość zamówienia kuriera Pocztex, który zjawi się po odbiór paczki. Od teraz wyślemy za pomocą aplikacji tradycyjny list krajowy lub za granicę w wersji zwykłej, priorytetowej czy poleconej.

Dodaj komentarz