Galaxy S8 może mieć dotykowe przyciski głośności oraz jeszcze lepsze ładowanie bezprzewodowe

Galaxy S8 może mieć dotykowe przyciski głośności oraz jeszcze lepsze ładowanie bezprzewodowe

Intensywność pojawiania się plotek i “wycieków” na temat kolejnego flagowca firmy Samsung zwiększa się z każdym kolejnym dniem. Dziś pojawiają się kolejne doniesienia o rzekomych funkcjach jakie znajdziemy w Galaxy S8. Według wcześniejszych plotek z przedniego panelu ma zniknąć przycisk Home, a według najnowszych informacji dodatkowy przycisk ma pojawić się z boku urządzenia i ma służyć do aktywowania asystenta głosowego Bixby AI . Co więcej przyciski głośności oraz zasilania mają być dotykowe.

Jest to dość nielogiczne, aby zamiast fizycznego przycisku zasilania wprowadzić dotykowy przycisk, który może być ofiarą “przypadkowego dotyku” i z łatwością odblokowywać lub blokować smartfon. Drugą część plotki mówi o dwóch wersjach Galaxy S8, czyli zapewne chodzi o dwa rozmiary jak Galaxy S7 (5.1 cala) oraz Galaxy S7 edge (5.5 cala). Z tą różnicą , że mniejszy z nich również będzie miał zakrzywiony podwójnie ekran, a wyświetlacz będzie zajmował większą powierzchnię całego urządzenia.

Już wiele razy słyszeliśmy, że Galaxy S8 będzie miał bardzo duży współczynnik ekranu do całego ciała. Daje to również podstawy do myślenia, że Samsung zdecyduje się na usunięcie fizyczne przycisku z przodu, a skaner linii papilarnych zostanie umieszczony bezpośrednio pod ekranem. Mówi się również, że w Galaxy S8 możemy zobaczyć nową generację wyświetlaczy OLED M8, które są bardziej wytrzymałe oraz mają lepszą o 30 % wydajność energetyczną, co pozwoli na lepszą gospodarkę baterią.

Samsung może również wprowadzić w Galaxy S8 możliwość bezprzewodowego ładowania 3-coil Qi, co pozwoli na zwiększenie zakresu oraz efektywności tego sposobu ładowania. Obecne modele Galaxy S7 można naładować w ten sposób w nieco ponad 2 godziny.

Źródło: ETNews, SamMobile, OLED-A, PhoneArena

Dodaj komentarz