Huawei po cichu ujawnia Mate 9 Lite

Huawei po cichu ujawnia Mate 9 Lite

Rodzina Huawei Mate 9 liczyła sobie do tej pory trzy modele – Mate 9, Mate 9 oraz Mate 9 Porsche Design. Jednak teraz Huawei odsłania prawdopodobnie ostatnią kartę, która jest Mate 9 Lite. Obyło się to bez żadnego specjalnego wydarzenia, a jedynie nowy model został dodany na stronie internetowej producenta.

Już po samej nazwie możemy się spodziewać, że jest to urządzenie klasy średniej. Nie ma może tak okazałej specyfikacji jak pozostałe Mate 9, ale zapewne jego cena jest najniższa. Mate 9 Lite posiada 5.5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080p z szkłem 2.5D na wierzchu. Wewnątrz pracuje chipset Kirin 655 z procesorem octa-core. Do wyboru są dwa warianty – z 3 GB RAM oraz pojemnością 32 GB oraz 4 GB RAM z pojemnością 64 GB.

Jak pozostali “bracia” posiada również podwójną konfigurację aparatu głównego, ale o zupełnie innych parametrach. W pozostałych trzech modelach mamy jednostki 20 MP i 12 MP sygnowane przez firmę Leica, a w przypadku Mate 9 Lite aparaty to 12 MP i 2 MP jednostki bez certyfikatu Leica. Z przodu znajduje się 8-megapikselowy aparat do selfie. Główny sensor 12 MP posiada piksele o wielkości 1.25nm pikseli oraz autofokus z detekcją fazy. Drugi aparat rejestruje szczegóły, co pozwala na tworzenie różnych efetów, np. bokeh, czyli rozmycie tła.

Mate 9 Lite posiada baterię o pojemności 3340 mAh oraz działa pod kontrolą systemu Android 6.0 Marshmallow z Huawei EMUI 4.1. Ma on metalową konstrukcję i będzie dostępny w trzech kolorach – złotym, srebrnym oraz szarym. Z tyłu znajduje się skaner linii papilarnych. Ceny oraz regiony dostępności nie zostały jeszcze ujawnione.

Źródło: GSMArena

Dodaj komentarz