Inteligentna kurtka dżinsowa od Levi’s i Google

Inteligentna kurtka dżinsowa od Levi’s i Google

“Smart”, czyli inteligentny to jedno z najczęściej używanych słów w ostatnich kilku latach. Wszystko oczywiście za sprawą smartfonów i innych inteligentnych urządzeń jak zegarki, sprzęt AGD, czy nawet odzież. Oznacza to też, że wszystkie te rzeczy w jakiś sposób łączą się z siecią. Kolejnymi firmami, które łączą swoje siły są dwie potęgi – Google oraz Levi’s. Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać ich dokonań, bo są to kultowe marki, rozpoznawalne na całym świecie. Efektem współpracy jest inteligentna dżinsowa kurtka, która pojawi się tej jesieni. Będzie kosztować 350 dolarów i będzie dostępna zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet.

Inteligentna odzież w tym przypadku korzysta z Project Jacquard, który zadebiutował na ubiegłorocznej konferencji Google I/O. Głównym celem jest wyniesienie zwykłych ubrań na wyższy poziom i zapewnienie integracji z jej właścicielem w niepozorny sposób. Ma to też na celu zbieranie informacji, które mogą okazać się przydatne dla posiadacza odzieży inteligentnej.

Levi’s Commuter Trucker Jacket wykorzystuje technologię Bluetooth do synchronizacji ze smartfonem. Panel sterowania na kurtce został umieszczony na lewym mankiecie i wystarczy go dotknąć lub przesunąć po nim palcem. Można dzięki temu odebrać połączenie lub sterować odtwarzaczem muzyki. Odpowiednia aplikacja pozwoli również na ustalenie gestów. Bateria w kurtce jest w stanie wytrzymać dwa dni na jednym ładowaniu.

https://www.youtube.com/watch?v=yJ-lcdMfziw

Dodaj komentarz