Inżynier Google stworzył inteligentne łazienkowe lustro z Androidem

Inżynier Google stworzył inteligentne łazienkowe lustro z Androidem

Z każdym kolejnym rokiem wynalazki, które wcześniej mogliśmy znać tylko z filmów sci-fi zaczynają wkraczać w nasze życie codzienne. Braun stworzył właśnie inteligentne lustro. Nie, nie ten Braun od golarek, a Max Braun inżynier Google. Max zajmuje się tym w wolnym czasie i trzeba przyznać, że efekt jest niesamowity.

Inteligentne lustro wyświetla za pomocą przejrzystego(jak lustro) interfejsu aktualną godzinę, prognozę pogody oraz nagłówki najważniejszych wiadomości. Prace nad rozwojem tego wynalazku nada trwają, a Braun nadal eksperymentuje z dodaniem nowych elementów takich jak przypomnienia lub natężenie ruchu. Samo lustro nie jest interaktywne i nie możemy bezpośrednio na nie ingerować dotykiem. Wynalazek sam pobierze wszystkie dane w taki sam sposób jak czyni to teraz Android.

Konstrukcja i konfiguracja jest bardzo prosta. Oprócz dwukierunkowego lustra potrzebne są zwykły wyświetlacz, płyta kontrolera, przycisk włączania oraz Fire Stick. Najdroższym elementem jest samo lustro, które kosztuje kilkanaście tysięcy.

Przeczytaj także: Chroń swój smartfon przed niepożądanymi zakupami w aplikacjach

Twórca zobowiązał się przekazać również instrukcję powstawania SmartMirror krok po kroku.

Źródło: AndroidPolice oraz medium.com

Dodaj komentarz