iOS 10.1 Beta na iPhone 7 Plus znacznie poprawia wydajność i zarządzanie pamięcią RAM

iOS 10.1 Beta na iPhone 7 Plus znacznie poprawia wydajność i zarządzanie pamięcią RAM

Obecnie na rynku panuje wyścig producentów dotyczący ilości pamięci RAM w ich najnowszych smartfonach. Rzecz jasna dotyczy to urządzeń z systemem Android. Aktualna generacja smartfonów posiada od 4 GB do 6 GB pamięci RAM, oczywiście mówimy o flagowych urządzeniach. Wieny też, że mimo ogromnej ilości pamięci podręcznej często nie potrafią one poradzić sobie z wielozadaniowością. Spowodowane jest to złą optymalizacją systemu, nad czym możemy ubolewać. Dla przykładu Note 7 z 4 GB RAM oraz chipsetem Snapdragon 820, nie potrafił sobie poradzić w teście z iPhone 6S, który ma o połowę mniej pamięci RAM.

BGR donosi, że choć iPhone 7 Plus początkowo nie wykazywały poprawy wydajności w stosunku do iPhone 7. iOS 10.1 Beta wykazuje oznaki poprawy wydajności pamięci RAM i znacznie więcej aplikacji zachowuje swój stan niż ma to miejsce w przypadku iOS 10.0.1/2.

Choć wersja beta wykazuje poprawę w codziennym użytkowaniu telefonu, to nie wiadomo jak to będzie wyglądało w ostatecznej wersji. Jednak nie ma wątpliwości, że poprawa wydajności zostanie cofnięta i ostateczna wersja iOS 10.1 przyniesie poprawkę działania, być może również na innych urządzeniach.

Źródło: BGR, GSMArena

Dodaj komentarz