iOS 10 pozwoli użytkownikom odinstalować aplikacji systemowe

iOS 10 pozwoli użytkownikom odinstalować aplikacji systemowe

WWDC przyniosło zapowiedź o wszystkich platformach Apple oraz nowych funkcje, które za sobą niosą. Mimo, że wiele rzeczy zostało ogłoszone, to jest jedna cecha, która nie została przedstawiona podczas prezentacji. Teraz możemy dowiedzieć się, że niektóre systemowe aplikacje iOS jak Kalkulator, Kompas, Mapy czy Pogoda trafiły do App Store. Widać podobne działanie do Google, ponieważ Apple umieszczając je w sklepie pozwala sobie na łatwiejszą aktualizację.

Użytkownicy, którzy już pobrali i zainstalowali podgląd deweloperski iOS 10 potwierdzają, że wiele z tych aplikacji można usunąć z ekranu domowego iPhone. Jest to pierwszy raz, kiedy użytkownicy są w stanie usunąć preinstalowane aplikacji bez konieczności modyfikacji.

Confirmed: stock apps are removable!!! pic.twitter.com/hk7Jk98Rli

— Matt Ellison (@iWindowsTech) 13 czerwca 2016

Z wyjątkiem naprawdę ważnych systemowych aplikacji, takich jak aparat, telefon, oraz wiadomości, następujące aplikacje mogą zostać usunięte z wersji deweloperskiej iOS10:

Podcasty Mapy Kompas Wskazówki Kalkulator Apple Watch Dyktafon Kontakty Pogoda iCloud Kalendarz Poczta Apple Music Przypomnienia.

Może to też oznaczać, że Apple pozwoli użytkownikom iOS’a na ustawianie domyślnych aplikacji do otwierania. Chodzi o takie przykłady jak – otwieranie strona w Google Chrome, a nie w Safari czy Otwieranie lokalizacji w Google Maps, a nie w Mapach.

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz