Koszula męska – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Koszula męska – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Nawet, jeśli dany mężczyzna ma bardziej casualowy styl ubierania się na co dzień, to w jego garderobie nie może zabraknąć eleganckiej koszuli, a najlepiej kilku. Prędzej czy później zdarzy się bowiem okazja, podczas której się ona przyda. Ślub, rozmowa o pracę, impreza sylwestrowa – możliwości jest bardzo wiele.

Dobrze dobrana koszula zrobi świetne wrażenie, zaś taka wybrana na chybił-trafił może okazać się stratą pieniędzy. Tak więc, na co zwracać uwagę przy wyborze tego elementu ubioru, aby wyglądać i czuć się doskonale? Sprawdź nasze porady!

Na jakie kwestie zwracać uwagę przy wyborze eleganckiej koszuli?

W przypadku eleganckich koszul nie mamy zwykle do czynienia z rozmiarami typu S, M czy L. Takie rozmiary są zbyt ogólne i trudno je idealnie dopasować do danej osoby, a elegancka koszula, która jest za ciasna, zbyt luźna czy ma za długie rękawy po prostu nie będzie dobrze wyglądać.

Dlatego też stosuje się dwa różne typy wymiarów dla każdego produktu: wzrost oraz obwód klatki piersiowej. Przykładowo, koszula może być odpowiednia na wzrost 172-180 i obwód klatki piersiowej 100 centymetrów, ale też może być dostępna w wersji dla tego samego wzrostu, ale obwodu o pięć centymetrów mniejszego. To, dla jakiego wzrostu jest przewidziana koszula, wpłynie zarówno na długość samej koszuli, jak i długość rękawów. Z kolei drugi parametr odpowiada za jej szerokość.

Poza wzrostem i obwodem klatki piersiowej warto przykładać dużą uwagę także do kroju. Najczęściej spotykane są koszule regular fit i slim fit. Spore znaczenie ma tutaj osobisty gust (czy ktoś lubi bardziej dopasowane koszule, czy luźniejsze), aczkolwiek nie tylko. W przypadku mężczyzn o większej wadze koszula bardziej dopasowana może być dobra w klatce piersiowej, ale rozpinać się na brzuchu, stąd też niekiedy regular fit będzie optymalnym wyjściem.

Czy elegancką koszulę można kupić przez Internet?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupować eleganckie ubrania przez Internet – dobrym wyborem będzie chociażby modna koszula Modini. W karcie produktu będą zwykle dokładnie określone jego wymiary, a gdyby okazało się, że mimo wszystko koszula nie do końca pasuje, nie powinno być problemu z jej zwrotem.

Nie ma więc ryzyka, że kupi się zbyt dużą czy zbyt małą koszulę i zmarnuje pieniądze. Dodatkowo, nie trzeba wychodzić z domu i przeznaczać dużej ilości czasu na zakupy. Jest to zwłaszcza istotne dla osób, które mieszkają daleko od dużych ośrodków miejskich, a zależy im na zakupie wysokiej jakości ubrań (nie chcą więc kupować ich w przypadkowych sklepach).

Dodaj komentarz