iPhone 8 z wielkim, 5.8-calowym ekranem OLED będzie kosztował krocie

iPhone 8 z wielkim, 5.8-calowym ekranem OLED będzie kosztował krocie

Wydaje się, że Apple wreszcie zdecyduje się na przesiadkę na wyświetlacze OLED. Zgodnie z raportem japońskiego Nikkei Asian Review oprócz dwóch modeli z ekranami LCD, zobaczymy również ekskluzywnego iPhone 8 z panelem OLED. W zasadzie to taka plotka krąży w Internecie już od pewnego czasu.

Mówi się o 5.8-calowym obustronnie zakrzywionym ekranie, wokół którego będą minimalne ramki. Pozostałe dwa iPhone’y (prawdopodobnie 7S i 7S Plus) będą miały standardowe 4.7-calowe i 5.5-calowe panele LCD. Poza tym mówi się, że Apple wprowadzi obszar funkcyjny, zamiast dotychczasowego Touch ID. Oczywiście zajmie to część samego ekranu i może to być podobne do funkcji zastosowanej w ubiegłorocznych MacBookach.

Nikkei mówi również o potencjalnych partnerach, którzy dostarczą panele OLED i jednym z nich będzie Samsung. Koreańska firma ma dostarczyć dla przyszłych iPhone’ów 160 mln sztuk paneli. Podobno iPhone 8 ma po raz pierwszy kosztować ponad 1000 dolarów w USA, a jednocześnie o wiele więcej na kontynencie europejskim.

Źródło: TNW

Dodaj komentarz