iPhone 8 za grubo ponad 1000 dolarów?!

iPhone 8 za grubo ponad 1000 dolarów?!

Na temat iPhone 8 krążą w sieci już legendy, a to z tego względu, że będzie to jubileuszowy model. Z okazji 10. rocznicy od wydania, Apple podobno przygotowuje coś specjalnego i będzie to m. in. ekran, który zajmie całą powierzchnię przedniego panelu. Podobno ekran ma być wykonany w technologi OLED i cena dla 5.8-calowego modelu iPhone 8 ma być dwukrotnie wyższa niż dotychczas firma płaci za jednostki LCD. Chcąc wyposażyć go również w lepszej jakości podzespoły jak pamięć masowa, czy RAM może okazać się, że Apple będzie musiało dużo zapłacić za samą produkcję telefonu.

Apple podobno ma zaoszczędzić na ramie (bokach), które mają być wykonane ze stali nierdzewnej, a nie z aluminium, które jest zdecydowanie tańsze. Tył obudowy może być wykonany ze szkła lub ceramiki. Oczywiście mówi się o tym, że w tym roku powstaną trzy modele – dwa regularne oraz jedne właśnie rocznicowy. To właśnie tylko iPhone 8 lub iPhone X jak się o nim mówi ma być wyjątkowy. Pozostałe dwa modele – iPhone 7S i iPhone 7S Plus- niezbyt mają się różnic od zeszłorocznych. Dopiero w 2018 roku wszystkie modele mają zostać wyposażone w wyświetlacze OLED. Mówi się również, że iPhone 8 zamiast normalnych przycisków bocznych będzie miał dotykowe, a zamiast standardowego TouchID będzie wyposażony w system rozpoznawania twarzy użytkownika.

Obecnie najdroższym modelem jest iPhone 7 Plus 256 GB, który w Polsce kosztuje obecnie 4 999 zł, a w Stanach Zjednoczonych 969 dolarów. Według tych doniesień jubileuszowy model może przekroczyć magiczną barierę 1000 $ i nie wyobrażam sobie ile będzie kosztował w naszym kraju.

Źródło: Engadget

Dodaj komentarz