Jak wymienić baterię w iPhone X?

Jak wymienić baterię w iPhone X?

iPhone X to specjalna wersja topowego smartfona produkowanego przez Apple. Jest on wyposażony w dodatkowe funkcje, których nie posiadają zwyczajne iPhone. Wśród nich można wyróżnić lepszy aparat czy większą ilość pamięci operacyjnej, bądź szybszy procesor. Urządzenie posiada też baterię o większej pojemności, która jednak nie jest wieczna. Żaden smartfon nie będzie w stanie pracować na jednym akumulatorze przez całe swoje życie. Ten obliczony jest na około 1000 cykli ładowania, co daje nieco ponad 3 lata bezproblemowego użytkowania. Później bateria może wymagać wymiany na nową.

Dlaczego baterie zużywają się?

Typowa bateria w smartfonie jest ogniwem chemicznym, w którym odpowiednie reakcje i procesy powodują powstawanie napięcia elektrycznego. Umożliwia to odbiór energii i zasilanie urządzenia bez konieczności dostępu do gniazdka. Akumulatory dodatkowo pozwalają na ponowne ich ładowanie, jednak każdy taki proces powoduje pewną bardzo niewielką degradację struktury chemicznej. Wymiana baterii w iPhone X staje się konieczna wtedy, gdy nie potrafimy już korzystać z telefonu bez konieczności sięgania po ładowarkę co kilka godzin (więcej tutaj ->  https://flixapple.com/wymiana-baterii-iphone-x/). Ten etap pojawi się w różnym momencie zależnie od użytkownika smartfona. Jeżeli ktoś korzysta z telefonu głównie do rozmów i SMS-ów, to z pewnością będzie mógł dłużej korzystać z baterii. Zdarza się jednak sytuacja, gdy struktura chemiczna rozpada się na tyle mocno, że każde większe obciążenie urządzenia (np. włączenie aparatu fotograficznego) powoduje nadmierny spadek napięcia. Telefon wtedy wyłącza się w najmniej spodziewanych momentach, co wymaga wymiany akumulatora w ekspresowym czasie.

Wymiana baterii czy nowy telefon?

W nowoczesnych smartfonach nie ma już możliwości prostej wymiany akumulatora na nowy. Nie znajdziemy go pod tylną klapką, ponieważ obudowa jest szczelnie zamknięta. Dzięki temu możliwe jest produkowanie baterii o wyższych pojemnościach, które zajmują mniej miejsca, ale każda wymiana wymaga skorzystania z usług punktu napraw urządzeń GSM. Serwis iPhone X można przeprowadzić w każdym autoryzowanym punkcie Apple i tam właśnie należy udać się, gdy urządzenie wciąż jest na gwarancji (więcej na https://flixapple.com/model/iphone-x/). W innym przypadku możemy skorzystać z usług niezależnych serwisów, pamiętając jednak by oferowały one usługi najwyższej jakości. Wymiana akumulatora w iPhone X wymaga rozklejenia urządzenia, a następnie jego ponownego złożenia tak, by zachować funkcję wodoodporności. Zanim więc udamy się do danego serwisu, sprawdźmy opinie na jego temat w sieci.

Dodaj komentarz