Wynajem drukarek – dlaczego to dobry pomysł?

Wynajem drukarek – dlaczego to dobry pomysł?

Chociaż w wielu firmach sporo działań (np. w zakresie komunikacji czy raportowania) przeniosło się w ostatnich latach do sieci, to wciąż jest niemało sytuacji, w których po prostu trzeba mieć coś na papierze. Plik PDF wtedy nie wystarczy – nie obejdzie się bez skorzystania z drukarki czy kserokopiarki (pozwalającej szybko i skutecznie powielić wybrany dokument).

Można oczywiście drukarki kupić na własność. Jest jednak również inna opcja, o której warto dowiedzieć się więcej, a mianowicie wynajem drukarek dla firm. Dlaczego jest to dobry pomysł? W jakich firmach może się on sprawdzić? Wyjaśniamy!

Co sprawia, że wynajem drukarek się opłaca?

Trudno jest o firmę, w której nie trzeba byłoby co najmniej od czasu do czasu, jeśli nie codziennie czegoś wydrukować. W zależności od branży i rozmiaru przedsiębiorstwa, możemy mówić o nawet tysiącach stron dziennie. Są to chociażby różnego rodzaju umowy, potwierdzenia, instrukcje, aneksy, listy obecności, wnioski urlopowe, etykiety adresowe dla przesyłek i nie tylko.

Wszystko to oznacza, że bez drukarek ciężko będzie przedsiębiorstwu funkcjonować. Nie są to jednak sprzęty tanie, zwłaszcza, jeśli zależy nam na szybkim drukowaniu i dużej wydajności. Trzeba bowiem pamiętać, aby dopasować model drukarki do swoich potrzeb i wymagań. Niewielka, typowo domowa drukarka na dłuższą metę nie wytrzyma drukowania setek stron dziennie.

Z tego właśnie powodu część firm decyduje się na wynajem drukarek – niekiedy nawet w bardzo dużych ilościach. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim jest tańsze dla firmy, zwłaszcza krótkoterminowo. Z reguły wynajem działa na zasadzie abonamentu. Klient nie musi ponosić wysokich kosztów związanych z zakupem drukarki na własność, często również w koszty wynajmu wliczona jest wymiana materiałów eksploatacyjnych.

Wynajem to wygodne i bezpieczne rozwiązanie

Obniżenie kosztów prowadzenia działalności bez zmniejszenia wydajności prowadzonych działań to podstawa każdego dochodowego biznesu. Choćby z tej racji warto rozważyć wynajęcie drukarek bądź kserokopiarek. Niski koszt to jednak nie jedyna zaleta tego rozwiązania.

Jest ono również wygodne. Nie trzeba martwić się o kwestie związane ze wstępną konfiguracją urządzeń ani ich ewentualnym serwisowaniem, ponieważ wszystkim zajmie się podmiot wynajmujący sprzęt. Jednocześnie ma się do wyboru bardzo szeroką gamę drukarek, w związku z czym każda firma powinna być w stanie znaleźć opcję najbardziej odpowiadającą jej wymaganiom (m.in. w zakresie miesięcznej wydajności czy oferowanych funkcji).

Dodaj komentarz