Zdjęcia i nagrania z powietrza – do czego się przydają?

Zdjęcia i nagrania z powietrza – do czego się przydają?

Aktualna technologia pozwala na tworzenie wyjątkowych ujęć z powietrza – i nie mowa tutaj o uchwycie do selfie o długości kilku metrów, a o naprawdę dużych wysokościach. Do takich fotografii i wideo stosuje się przede wszystkim tak zwane drony, czyli niewielkie urządzenia latające, zaopatrzone w wysokiej klasy kamery, którymi można sterować z poziomu ziemi, czy to za pomocą pilota, czy specjalnej aplikacji.

Można jednak zastanawiać się, czy takie ujęcia, chociaż niewątpliwie dobrze wyglądają, mają jakieś praktyczne zastosowanie. Gdzie można najczęściej je spotkać i dlaczego używa się właśnie ich? Kto powinien zająć się wykonaniem takich zdjęć i nagrań, aby stały one na odpowiednio wysokim poziomie? Na oba te pytania postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć w dalszej części tego artykułu.

Ujęcia z powietrza mają wiele zastosowań

Fotografie i wideo z powietrza pozwalają pokazać duży obszar w taki sposób, aby nic go nie przesłaniało, jako że dron może unieść się ponad dachy, drzewa i inne wysokie obiekty. Dzięki temu świetnie nadają się one zarówno do kręcenia widoków miejskich, jak i lasów, wodospadów czy innych elementów natury.

Dobrze zrobione zdjęcie z powietrza potrafi robić niesamowite wrażenie wizualne. Z tego względu wykorzystuje się je wszędzie tam, gdzie chce się podkreślić skalę przestrzeni w estetycznym wydaniu – w spotach wyborczych, reklamach, vlogach z podróży, sesjach ślubnych, a także na wszelkiego rodzaju zlotach i konferencjach. To tylko kilka przykładów, a w rzeczywistości zastosowań jest jeszcze więcej i cały czas pojawiają się nowe.

Tworzenie zdjęć i nagrań z powietrza lepiej powierzyć specjaliście

Jeśli chcemy stworzyć ujęcia z powietrza tylko dla zabawy, możemy próbować robić to samodzielnie z pomocą amatorskiego drona. W przypadku, kiedy interesują nas profesjonalne filmiki i fotografie, sprawa wygląda inaczej. Żeby je wykonać (a później także profesjonalnie je edytować i kadrować), potrzebna jest duża wiedza i doświadczenie, a także sprzęt warty dziesiątki tysięcy złotych.

W związku z tym w takich sytuacjach, jak wspomniane powyżej, a więc wesele, spot reklamowy czy chęć sfotografowania nieruchomości do sprzedaży, lepiej udać się do specjalisty. Obecnie działają już eksperci, którzy specjalizują się właśnie w tego typu usługach. Z ich pomocą można liczyć na wysokiej jakości wideo i zdjęcia z powietrza Kraków, które zrobią duże wrażenie na odbiorcach. Warto wiedzieć, że z powietrza można także na przykład prowadzić transmisję na żywo – często decydują się na to na przykład stacje telewizyjne, które chcą pokazać skalę jakiegoś wydarzenia.

Dodaj komentarz