Jaki jest właściwy sposób zakupu używanej lodówki?

Jaki jest właściwy sposób zakupu używanej lodówki?

Chcesz zaoszczędzić przyzwoitą sumę pieniędzy na lodówce, ale nie wiesz jak to zrobić? Radzimy kupić urządzenie używane. Ale jak kupić używaną lodówkę, aby działała tak samo dobrze jak nowa? Cóż, musisz znać kluczowe sekrety, aby dokonać właściwego wyboru.

1. Sprawdź ściany

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze używanej lodówki są ściany. Jeśli widzisz, że tylne ściany są rozdęte, oznacza to, że lodówka przecieka freonem i urządzenie może po prostu nie działać tak dobrze, jak powinno. Aby sprawdzić, czy ścianki nie są nadęte, należy otworzyć drzwi lodówki i spróbować wcisnąć ścianki do środka komory. Jeśli ścianki są ściśnięte lub wybrzuszone, oznacza to, że urządzenie ma opisany powyżej problem, który nie jest łatwy do rozwiązania. Często technik zaproponuje procedurę odcięcia układu chłodzenia i zainstalowania zewnętrznej płyty chłodzącej wewnątrz samej komory. Tutaj również warto zaznaczyć, że taka naprawa nie jest tania i może wynieść około 30 procent kosztu całej lodówki.

2. Sprawdzić, czy sprężarka jest w dobrym stanie technicznym.

Drugą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest dźwięk pracującej sprężarki. Innymi słowy, gdy freon wycieka ze sprężarki, nie pracuje ona prawidłowo i wydaje specyficzny, bardzo słyszalny hałas. Zauważ, że możesz nawet nie słyszeć działającej sprężarki.

3. Sprawdź termostat

Termostat to kolejna słaba strona używanych lodówek. Jeśli nie działa prawidłowo, sprężarka lodówki może być przeciążona i wytwarzać zbyt dużo zimna lub może nie wytwarzać wystarczająco dużo zimna dla przechowywanej żywności. Działanie termostatu można sprawdzić eksperymentując z nim. Na przykład, temperatura robocza wewnątrz lodówki powinna wynosić około +4°C i jeśli ustawimy regulator na wyższą temperaturę (+9°C), lodówka powinna się wyłączyć, jeśli nie, termostat jest uszkodzony. Dlatego przy zakupie lodówki należy poprosić sprzedawcę, na około godzinę przed wizytą, o włączenie urządzenia. Powinno to być wystarczająco dużo czasu, aby lodówka osiągnęła prawidłowy tryb pracy i abyś mógł sprawdzić jej działanie.

4. Obwód – szczegół, o którym niewiele osób wie

Kolejną ważną częścią każdej lodówki są obwody. Powinien być utrzymywany w cieple przez cały czas, ponieważ zapewnia to, że drzwi zamrażarki nie przymarzają do wnętrza lodówki. Znajduje się on wewnątrz, na styku drzwi z korpusem.

5. Zwrócić szczególną uwagę na skraplacz

Przy wyborze używanej lodówki należy zwrócić szczególną uwagę na skraplacz. Skraplacz to kratka z tyłu lodówki, składająca się z rurek, które przenoszą freon ze sprężarki do lodówki. Podczas użytkowania, kratka lodówki powinna być ciepła, ale jeśli jest zimna lub częściowo zimna, oznacza to, że freon nie krąży z powodu braku freonu lub z powodu zatkania kratki. W niektórych modelach lodówek skraplacz znajduje się wewnątrz na bocznych ścianach, więc jeśli widzisz, że z tyłu nie ma grilla, dotknij boków urządzenia – tak jak w pierwszym przypadku, powinny być ciepłe.

Źródło: https://jobpeople.pl/dlaczego-warto-kupic-uzywana-lodowke/

Dodaj komentarz