Zepsuty laptop – naprawiać samodzielnie czy w serwisie?

Zepsuty laptop – naprawiać samodzielnie czy w serwisie?

Każdemu z nas może przydarzyć się sytuacja, w której nasz laptop ulegnie uszkodzeniu. Zazwyczaj są to awarie spowodowane zalaniem, upuszczeniem lub przegrzaniem sprzętu. W takich sytuacjach najczęściej myślimy o tym, ile będzie nas kosztować naprawa i czy możliwe jest samodzielne uporanie się z problemem. Zobacz czy bardziej opłaca się naprawa w serwisie, czy samodzielne próby naprawienia usterki ulubionego sprzętu.

Najpopularniejsze usterki laptopa

Każdy użytkownik laptopa z pewnością choć raz doświadczył problemów ze swoim sprzętem. Zazwyczaj są to drobne problemy, takie jak spowolnienie komputera, a czasem w grę wchodzi coś poważniejszego np. awaria płyty głównej. Nie ważne, jaka jest skala usterki, prędzej czy później może ona znacząco utrudnić prace na laptopie i będzie wymagała naprawy. Oto najpopularniejsze awarie, z którymi zgłaszają się klienci do serwisów komputerowych:

Zepsuta matryca

Migający ekran, martwe punkty na obrazie, a może dziwne linie zakłócające obraz, brzmi znajomo? Winowajcą jest najprawdopodobniej zepsuta matryca laptopa. Wina za powstanie takiej usterki może leżeć po stronie użytkownika, który niewłaściwie czyścił ekran, upuścił laptopa lub zamknął go z impetem, gdy na klawiaturze leżał twardy przedmiot. Poziom trudności naprawy takiej awarii zależy od stopnia uszkodzenia matrycy. Wymiana matrycy to koszt kilkuset, a nawet ponad tysiąca złotych.

Zalanie laptopa

Jedno z najpopularniejszych uszkodzeń laptopa? Zdecydowanie zalanie go lepką lub ciepłą cieczą. Taki wypadek może zdarzyć się każdemu z nas i najczęściej rodzi bardzo dużą panikę. Tylko w nielicznych przypadkach laptop po zalaniu działa bez problemu, najczęściej wymaga on czyszczenia, suszenia i wymiany niektórych elementów, które znajdują się wewnątrz. Zalanego laptopa nie należy suszyć suszarką oraz uruchamiać, ponieważ może mu to tylko zaszkodzić.

Przegrzanie

Do przegrzania komponentów laptopa dochodzi zazwyczaj przez niewłaściwe użytkowanie sprzętu. Zapomnij o trzymaniu sprzętu na kolanach i kocu, powinien się on znaleźć na twardej powierzchni, na której ma dopływ do powietrza.

Samodzielna naprawa czy serwis?

Majsterkowicze z pewnością powiedzą, że samodzielna naprawa jest o wiele tańsza, a nie różni się niczym od tej wykonanej w serwisie. Nie zawsze tak jednak jest i o wiele lepiej jest pójść z zepsutym sprzętem do profesjonalnego serwisu https://www.centrumnaprawlaptopow.pl/serwis-lenovo. Będziesz mieć pewność, że laptop zostanie naprawiony w odpowiedni sposób i posłuży Ci jeszcze przez długi czas.

Dodaj komentarz