Najprostsze języki programowania, które warto znać

Najprostsze języki programowania, które warto znać

Nie ma czegoś takiego, jak łatwy język programowania – może poza HTML-em, który jednak nie jest właściwie językiem programowania, ma bardzo wąskie zastosowanie i sama jego znajomość nie pozwoli znaleźć zatrudnienia jako programista. Nawet najłatwiejsze języki programowania z prawdziwego zdarzenia wymagać będą ogromnej ilości czasu i determinacji, aby osiągnąć w nich, chociażby podstawową kompetencję. Nie oznacza jednak, że w poziomach trudności poszczególnych języków nie ma żadnej różnorodności. Istnieją zarówno języki łatwiejsze do opanowania, jak i trudniejsze. W takim razie, jakie są najprostsze języki programowania, które warto znać?

Python

Python z reguły znajduje się na szczycie list nie tylko najłatwiejszych do nauki, ale także najpopularniejszych języków programowania. Jest on więc przeznaczony nie tylko dla początkujących, ale także profesjonalistów.

Oznacza to, że aby zacząć zarabiać na programowaniu nie trzeba poznać najpierw Pythona, a potem następnego języka – już sam Python może być wystarczający (chociaż oczywiście im więcej języków znamy, tym lepiej).

Co ważne, Python ma bardzo szerokie zastosowanie – wykorzystać go można niemal do wszystkiego, a do tego jest to jeden z najprostszych języków pod względem łatwości odczytu kodu.

Java

Przyswojenie Javy jest najprostsze dla osób, które znają już jakikolwiek język programowania. Osobom dopiero zaczynających swoją przygodę z pisaniem kodu będzie znacznie trudniej, co nie oznacza, że Java jest językiem szczególnie skomplikowanym.

Wręcz przeciwnie – jego budowa jest bardzo prosta, a do tego ma on bardzo szerokie zastosowanie i można za jego pomocą tworzyć nie tylko programy komputerowe, ale także, chociażby aplikacje na system Android.

Java jest językiem stosunkowo niemłodym (powstała w 1995 roku), ale ciągłe aktualizacje i zmiany https://techpolska.pl/java-9-zmiany/ pozwalają na dalszy jego rozwój.

JavaScript

Wbrew temu co sugerowałaby nazwa, JavaScript nie ma wiele wspólnego z wymienioną wcześniej Javą. Jest to język programowania używany przede wszystkim do tworzenia interaktywnych stron internetowych. Biorąc pod uwagę, że posiadanie własnej strony internetowej to obecnie niemal wymóg dla prowadzenia biznesu, programiści znający dobrze JavaScript nie mogą narzekać na brak zatrudnienia.

Tak jak Java z jej wypuszczanymi co pół roku zmianami https://techpolska.pl/java-9-zmiany/, tak i JavaScript jest językiem na bieżąco aktualizowanym i usprawnianym. Sprawia to, że prawdopodobnie będzie dominował w web designie jeszcze przez długie lata.

Jaka jest różnica między Pythonem a Swiftem?

Swift to język programowania używany głównie do tworzenia aplikacji na urządzenia Apple. Python to język programowania ogólnego przeznaczenia, którego można używać do tworzenia aplikacji lub witryn internetowych. Swift służy przede wszystkim do tworzenia aplikacji na urządzenia Apple. 

Co sprawia, że Python jest idealnym wyborem dla początkujących?

Python jest językiem przyjaznym dla początkujących z wieloma dostępnymi zasobami, które pomogą Ci się go nauczyć. Ma idealną równowagę prostoty i mocy. Python jest znany ze swojej prostoty, co czyni go idealnym dla początkujących. Jest to również łatwy do nauczenia język i ma ogromną społeczność programistów, którzy zawsze chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.

Python jest idealnym wyborem dla początkujących, ponieważ zapewnia łatwość uczenia się i zapewnia mnóstwo zasobów dla początkujących, aby rozpocząć programowanie. Python jest również łatwy do nauczenia ze względu na prostotę. Czytelność języka sprawia, że jest to świetny język na początek, szczególnie dla początkujących. Programowanie w języku C jest znane ze swoich trudności, które mogą utrudniać naukę i frustrować dla początkujących. Python jest przyjazny dla początkujących, ponieważ ma prostą składnię i nie wymaga wielu zasobów do efektywnego wykorzystania. Język jest łatwy do odczytania dzięki prostocie składni i można szybko rozpocząć pracę z Pythonem. Dzięki dużej społeczności dostępnej do pomocy, jeśli masz jakieś pytania, na pewno znajdziesz kogoś, kto ma dla ciebie odpowiedź w krótkim czasie.

Co sprawia, że Swift jest preferowanym językiem wśród doświadczonych programistów i programistów?

Swift to język programowania, który zyskuje na popularności. W 2017 roku był drugim po Javie najpopularniejszym językiem na świecie. Zyskuje również popularność wśród wytrawnych programistów i deweloperów. Istnieje wiele powodów, dla których doświadczeni programiści i preferują Swift. Niektóre z tych powodów obejmują intuicyjną składnię, która ułatwia naukę początkującym; jego zdolność do działania na wszystkich platformach; i jego funkcje bezpieczeństwa, które sprawiają, że jest mniej podatny na błędy niż inne języki, takie jak C lub C++.

Ogólnie rzecz biorąc, Swift służy do tworzenia aplikacji na iOS i macOS. Odegrał również kluczową rolę w społeczności twórców stron internetowych. Możliwe jest również używanie Swift w programowaniu na Androida, zwłaszcza jeśli chcesz tworzyć aplikacje wieloplatformowe, które są kompatybilne z iOS i macOS. Swift został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie, dzięki czemu jest mniej podatne na błędy niż inne języki, takie jak C lub C ++. Jest również bardziej zwinny niż te języki, co ułatwia wprowadzanie zmian w programie.

1 Comment

Dodaj komentarz