Holowanie – fakty i mity

Holowanie – fakty i mity

Niemal każdemu kierowcy przyjdzie w życiu doświadczyć holowania jego pojazdu, czy to na lince holowniczej, czy lawecie. Nawet jeśli jesteśmy świetnym kierowcą, który bardzo uważa na drodze, prawdopodobnie w którymś momencie zdarzy nam się wypadek lub awaria. Jeśli będziemy mieli szczęście, nikomu nic się nie stanie, a skutkiem dla naszego auta będą na przykład tylko zarysowania czy drobne wgniecenia. Niestety, jest także mniej szczęśliwy scenariusz. Być może pojazd nie będzie już zdolny do samodzielnej jazdy i konieczne będzie właśnie holowanie 24h Świecko . Na jego temat krąży wiele zarówno fałszywych, jak i prawdziwych informacji. Warto wiedzieć, które są które.

Czy rzeczywiście dozwolone jest holowanie na lince każdego pojazdu?

Większości kierowców pomoc drogowa Świecko kojarzy się od razu w pierwszej kolejności z rachunkiem za usługę, a z kolei jeśli mamy kogoś do pomocy, holowanie na lince jest bezpłatne. Z tego też powodu ta metoda cieszy się dużą popularnością. Wielu jednak wydaje się, że nie rządzą nią żadne zasady i holować na lince można każdy pojazd, w taki sposób, jaki nam tylko odpowiada. Jest to oczywiście całkowity mit. Jeśli nie chcemy dostać mandatu czy nawet utracić prawo jazdy (nie mówiąc już o ryzyku spowodowania kolejnego wypadku), jest wiele zasad, które musimy przestrzegać. Po pierwsze, holowany pojazd musi być chociaż częściowo sprawny, a konkretnie działać muszą światła, a także hamulce i układ kierowniczy. Po drugie, pojazd holujący musi być od niego cięższy. Po trzecie, zarówno auto holowane, jak i linkę holowniczą należy odpowiednio oznaczyć – samochód trójkątem bezpieczeństwa z tyłu po lewej stronie, a linkę czerwoną lub żółtą chorągiewkę, o ile linka nie jest już w czerwono białe pasy. Po czwarte, istnieją limity prędkości podczas holowania: jest to 60km/h w terenie niezabudowanym i 30km/h w terenie zabudowanym.

Czy pomoc drogowa jest droga?

Niektórzy mają opory przez wezwaniem pomocy drogowej, ponieważ obawiają się, że później z tego powodu zbankrutują. Warto więc zaznaczyć, że pomoc drogowa 24h Świecko to nie rozwiązanie tylko dla bogatych. Obecnie nie tylko holowanie, ale także na przykład dowóz paliwa czy wykonanie drobnej naprawy to usługi znacznie tańsze, niż jeszcze kilkanaście lat wcześniej. Ponadto jeśli wykupiliśmy ubezpieczenie AC, może się okazać, że laweta należy nam się całkowicie za darmo, a więc tym bardziej nie ma powodu, aby ociągać się z wezwaniem auto pomocy.

Jak widać, odnośnie holowania krąży wiele stereotypów, które potencjalnie mogą mieć bardzo negatywne konsekwencje. Czasami holowanie samodzielne faktycznie może być bardziej opłacalną i wygodniejszą opcją, ale w wielu przypadkach pomoc drogowa Świecko będzie niezbędna.

Artykuł powstał we współpracy z firmą https://www.laweta-swiecko.com.pl/ – pomoc drogowa autostrada Świecko.

Dodaj komentarz