Komputery poleasingowe – dlaczego się opłacają?

Komputery poleasingowe – dlaczego się opłacają?

Komputery poleasingowe (czy to komputery osobiste, czy laptopy) cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Niektórzy wciąż jednak nastawieni są do nich nieco negatywnie, ponieważ ich zdaniem jest to sprzęt niskiej klasy.

Nie sposób się z tym stwierdzeniem zgodzić, ponieważ w rzeczywistości tego typu urządzenia mają wiele zalet, które sprawiają, że warto się nimi zainteresować. W takim razie, dlaczego poleasingowe PC-ty się opłacają? Odpowiadamy

Wysoka jakość w niskiej cenie

Jak łatwo się domyślić, komputery poleasingowe to sprzęt, który został zwrócony po okresie leasingu, zazwyczaj po roku lub dwóch, chociaż mógł to oczywiście być okres dłuższy. Na leasing z reguły decydują się firmy, co oznacza, że dany laptop czy komputer prawdopodobnie był wykorzystywany mniej lub bardziej intensywnie w biurze.

Z tego względu często sprzęt poleasingowy jest w niezłym stanie, w niektórych przypadkach wygląda niemal jak nowy. Zdarzają się oczywiście jednostki w gorszym stanie, ale jest to dokładnie pokazane na zdjęciach i wymienione w opisie produktu, tak więc możemy ich unikać, jeśli nas nie interesują.

Sprzęt poleasingowy, z uwagi na bycie sprzętem używanym, jest znacznie tańszy niż sprzęt nowy, a do tego, w przeciwieństwie do na przykład używanych komputerów kupowanych na portalach ogłoszeniowych, możemy liczyć na gwarancję, a przed sprzedażą stan jednostki jest dokładnie sprawdzany.

Dostępne są zarówno same jednostki komputerowe, jak i jednostki posiadające monitor, które są dobrym rozwiązaniem, jeśli monitora nie posiadamy i nie chcemy go osobno dokupywać. Wśród sprzętu poleasingowego znaleźć można PC-ty uznanych marek, takich jak Dell czy Lenovo. Dostępne są zarówno produkty wyposażone od razu w system operacyjny, jak i komputery tańsze, pozbawione systemu.

Sprzęt poleasingowy może być mocny

Niektórzy utożsamiają sprzęt poleasingowy z typowymi biurowymi składakami, które nadają się jedynie do edycji dokumentów tekstowych czy przeglądania Internetu, a do gier czy edytowania wideo lub grafiki już nie bardzo. Jest to jednak przekonanie mylne, ponieważ wśród sprzętu poleasingowego występuje duża różnorodność i z łatwością można kupić zarówno jednostkę budżetową, jak i bardziej porządną maszynę.

Dostępne są nawet poleasingowe macbooki, które mogą zainteresować fanów marki Apple, nie chcących lub nie mogących zakupić nowego sprzętu tej firmy. Każdy powinien być więc w stanie znaleźć coś dla siebie, zarówno osoby mniej wymagające, jak i ci, którzy poszukują dużej mocy w relatywnie niskiej cenie.

Dodaj komentarz