Masaż kobido – bezoperacyjny lifting twarzy

Masaż kobido – bezoperacyjny lifting twarzy

Co się właściwie dzieje, gdy się starzejemy? Większość ludzi uważa, że ​​starzenie się jest związane z utratą kolagenu i elastyny ​​w skórze. Główną przyczyną powstawania zmarszczek jest utrata białek strukturalnych w skórze. Począwszy od 25 roku życia każdego roku tracimy około 1% zawartego w ciele kolagenu. Dodatkowo promieniowanie UV, zanieczyszczenie powietrza i zły tryb życia prowadzą do nadmiernej akumulacji reaktywnych form tlenu, które są odpowiedzialne za niszczenie komórek skóry i białek zaangażowanych w utrzymanie skóry w dobrej kondycji.

Czy można zapobiegać starzeniu przez masaż kobido?

Bardzo dobrym sposobem na spowolnienie starzenia się jest masaż kobido. Ma on właściwości relaksujące (można go łączyć z aromaterapią). Podczas masażu nasz organizm wytwarza mniej hormonu stresu (kortyzolu), co ma bardzo pozytywny wpływ na naszą skórę. Poprawia ukrwienie i odżywienie skóry. Skóra dostaje więcej tlenu, limfa jest łatwiej usuwana, co oznacza, że ​​wszystkie odpady przemiany materii będą łatwiej usuwane z tkanek. Masaż świetnie sprawdza się również jako przygotowanie do różnych zabiegów kosmetycznych.

Jakie korzyści daje twarzy masaż kobido?

Utrzymanie owalu twarzy i napięcia skóry oraz ładny wygląd nie są jedynymi korzyściami, jakie może przynieść regularnie stosowany masażu kobido.

 

Pozostałe korzyści można długo wymieniać, ale najważniejsze z nich to:

  • Masaż kobido relaksuje i zmniejsza sztywność twarzy,
  • wzmacnia mięśnie twarzy,
  • poprawia krążenie i stymuluje przepływ limfy,
  • minimalizuje linie mimiczne i zmarszczki,
  • stymuluje układ nerwowy i równoważy przepływ energii w twarzy,
  • łagodzi bóle głowy i migreny,
  • zmniejsza bruksizm i ból stawów szczękowych,
  • jest dobry dla oczu, ponieważ stymuluje okolice oczu, usuwa opuchliznę powiek i worki pod oczami,
  • zwalcza stres i niepokój, zapewnia spokój emocjonalny i całkowite odprężenie,
  • działa drenująco, zapobiega zatrzymywaniu płynów i odprowadza toksyny.

 

Warto pamiętać, że masaż kobido dostosowuje się do różnych potrzeb twarzy, różnych konturów i warunków.

Jak przebiega masaż kobido?

Masaż kobido trwa zwykle półtorej godziny i jak można wywnioskować z tytułu artykułu, do jego przeprowadzenia nie używa się igieł (jak w akupunkturze twarzy, zastrzykach z botoksu, zastrzykach z kwasu hialuronowego czy liftingu chirurgicznym). Masaż nie jest inwazyjny, ponieważ używa się tylko rąk. Ten naturalny masaż oparty jest na ruchach stymulujących, uciskowych, drenażowych, wibracyjnych, reedukacji i relaksacji mięśni. Masaż kobido bardzo odpręża i nie sprawia bólu.

 

Masaż kobido przynosi natychmiastowy efekt liftingu i wykonuje się go w kilku etapach:

Oczyszczanie i drenaż – skóra zostaje przygotowana, a toksyny wyeliminowane. W celu dotleniania skóry wykonywane jest głębokie oczyszczanie i złuszczanie.

Rozciąganie i oświetlenie – stosowane są naturalne oleje, które ułatwiają poślizg i tarcie. Zwykle stosuje się serum z czystymi składnikami aktywnymi, takimi jak wodorosty, kwas hialuronowy, kolagen czy oligoproteiny. Następnie do naprawy tkanki używa się oleju z awokado lub orzecha laskowego. Nadmiar jest następnie usuwany i aplikowany jest płyn dostosowany do potrzeb skóry klienta.

Dodaj komentarz