Jak spędzić czas z dziećmi w domu? Ciekawe propozycje

Jak spędzić czas z dziećmi w domu? Ciekawe propozycje

Sytuacja spowodowana pandemią sprawiła, że większość z nas nie ma zbyt dużego wyboru, jeśli chodzi o rozrywki poza domem. Większość czasu spędzamy w domu i zastanawiamy się, kiedy wszystko wróci do normalności. Taka sytuacja odbija się również na dzieciach, które nie mogą chodzić do szkoły i spędzać czasu ze swoimi rówieśnikami w taki sposób, jak wcześniej. Warto więc zapewnić im odrobinę rozrywki w domu i zaproponować wspólne spędzenie czasu w ciekawy sposób. Co można robić z dziećmi w domu? Podpowiadamy.

Wspólne pieczenie ciasta

Dzieci bardzo często lubią pomagać w kuchni i branie udziału w pieczeniu czy też gotowaniu sprawia im bardzo dużą przyjemność. Z tego względu warto połączyć przyjemne z pożytecznym i upiec pyszne ciasto spędzając jednocześnie czas z dzieckiem. Aby było zabawniej, możecie przebrać się w śmieszne fartuchy i czapki kucharskie i np. udawać, że prowadzicie program kulinarny. Możesz dać swojemu dziecku proste zadania np. podanie miski, ugniecenie kawałka ciasta, umycie owoców itd. Dużą frajdą będzie też z pewnością dekorowanie deseru no i oczywiście jego zjadanie.

Budowanie „bazy”

Kto z nas nigdy nie budował bazy z kartonów lub pościeli i krzeseł niech da znać. Raczej każdy doskonale pamięta tę rozrywkę z dzieciństwa. Wystarczy kilka kartonów lub pościel i krzesła. Budowanie idealnej bazy może zająć sporo czasu dlatego to dobre zajęcie, jeśli zależy Ci na tym, aby zapewnić dziecku zabawę na dłużej. Po zbudowaniu takiej fortecy dziecko na pewno będzie chciało się w niej bawić i spędzać czas z rodzicami lub swoimi zabawkami.

Oglądanie filmów i bajek

Być może nie każdy rodzic popiera taką formę spędzania wolnego czasu z dzieckiem, ale obejrzenie filmu lub bajki raz na jakiś czas nie powinno nikomu zaszkodzić. Jeśli akurat masz zły dzień i kompletnie nie masz siły na bardziej kreatywne i rozwojowe zabawy z dzieckiem, to wystarczy przygotować ciepły kocyk, zdrowe przekąski i zasiąść razem do filmu lub też bajki. Filmy online oraz produkcje dla dzieci także mogą czegoś nauczyć małego człowieka, dlatego warto wybrać tytuł, który niesie za sobą jakieś przesłanie.

Granie w planszówki

Gry planszowe to doskonała rozrywka dla całej rodziny, można się przy nich pośmiać, powygłupiać i nauczyć czegoś pożytecznego np. liczenia. Jeśli nie masz pomysłu na wspólne spędzenie wieczoru lub popołudnia z dzieckiem, to możesz zaproponować mu wspólną rozgrywkę w jego ulubioną grę. Niektóre planszówki potrafią zająć nawet kilka godzin dlatego to bardzo dobry pomysł.

Dodaj komentarz