Czy warto korzystać z taniego hostingu?

Czy warto korzystać z taniego hostingu?

Hosting to nieodłączny element strony internetowej. Na rynku dostępna jest ogromna ilość firm, która go udostępnia. Ceny tego typu usług i ich parametry mogą być bardzo różnorodne, począwszy od hostingów bardzo tanich, po bardzo drogie. Zdarzają się też nawet hostingi całkowicie darmowe.

Możemy się w związku z tym zastanawiać, czy lepiej zainwestować w coś droższego, czy zakupić relatywnie taki hosting. W tym artykule chcemy pomóc podjąć decyzję osobom, które zmagają się z tego typu dylematami.

Niska cena nie musi oznaczać niskiej jakości

Wbrew pozorom niska cena hostingu wcale nie musi oznaczać, że będzie to kiepska usługa. Jak wspomniano wcześniej, firm oferujących usługi hostingowe jest bardzo wiele, dlatego też, aby się wyróżnić i pozyskać klientów, niektóre z nich oferują wysokiej jakości usługi w naprawdę niskich cenach. Przykładem może być tani hosting od Hostinghouse.pl który zapewnia stabilny hosting w bardzo niskiej cenie.

Kluczowe parametry dla hostingu, na podstawie których można określić, czy jest on warty uwagi, to między innymi szybkość łącza, transfer, dostępna powierzchnia, a także tzw. uptime, czyli procent czasu, przez jaki serwery są w pełni aktywne i bezawaryjne. Uptime czy szybkość łącza powinny być równie istotne zarówno dla mniejszych, jak i większych serwisów, natomiast w przypadku innych parametrów ma znaczenie wielkość portalu i ruch na nim.

U kogo sprawdzi się tani hosting?

Tani hosting to przede wszystkim rozwiązanie dla niewielkich i początkujących portali, które nie potrzebują ogromnej ilości powierzchni czy transferu, ponieważ ich portal nie jest jeszcze mocno rozbudowany i nie odwiedza go duża ilość osób. Oczywiście, również wśród ofert hostingu o wyższych limitach można znaleźć zarówno tańsze oferty, jak i droższe. Nie należy się bać ofert tańszych, natomiast, zanim z nich skorzystamy, dobrze jest przeczytać opinie na temat danej firmy i dokładnie zapoznać się ze wszystkimi warunkami i parametrami usługi.

Jeśli zaś chodzi o hostingi całkowicie darmowe, to tutaj już trzeba być znacznie ostrożniejszym. Oczywistym jest, że nie może istnieć nic całkowicie za darmo, ponieważ firma świadcząca usługi hostingowe również musi w jakiś sposób zarabiać, więc taki darmowy hosting może wiązać się z pewnymi haczykami czy po prostu być niskiej jakości.

Dobry hosting jest kluczowy, ponieważ, jeśli źle go dobierzemy, strona może wolno się ładować czy też niekiedy być całkowicie niedostępna. Z pewnością nie docenią tego użytkownicy, dla których będzie to wyraz braku profesjonalizmu. Dlatego też warto dobrać właściwy hosting – właściwy nie musi jednak, jak widać, oznaczać drogi.

Dodaj komentarz