Diamentowe szkło najlepszym przyjacielem właściciela smartfonu

Diamentowe szkło najlepszym przyjacielem właściciela smartfonu

Przed prezentacją iPhone 6 od Apple wiele mówiło się o szafirowym szkle, które będzie chroniło wyświetlacz tego urządzenia. Wiemy też, że szafir jest drugim co do twardości minerałem, zaraz po diamencie. Teraz pojawia się perspektywa, że pod koniec tego roku możemy zobaczyć smartfon ze szkłem diamentowym. Według Adama Khana, CEO firmy Akhan Semiconductor, diamentowe szkło nie daje tylko znakomitą ochronę jak możemy oczekiwać, ale również zapewni bardziej przejrzysty ekran niż kiedykolwiek było to możliwe.

Khan chce zaoferować jednemu z producentów elektroniki swoje Mirage Diamond Glass dla telefonów oraz dla galanterii. Pozwoliłoby to firmie na rozsławienie ich produktu, który producent wymieniałby w swoich materiałach reklamowych. Akham Semiconductor planuje wyprodukować wystarczającą ilość diamentowego szkła dla 10-30 milionów smartfonów oraz około miliona dla galanterii, czyli inteligentnych zegarków.

Myślę, że cena dla osób, które cenią sobie wytrzymałość urządzeń będzie mało istotna i będą w stanie zapłacić za nie nieco więcej niż za przeciętne smartfony. Obecnie HTC U Ultra, który posiada ochronę ze szkła szafirowego kosztuje na Tajwanie obecnie 920$, a więc niecałe 4 tysiące złotych. W porównaniu do Gorilla Glass, diamentowe szkło jest 6 razy silniejsze i 10 razy mocniejsze. Może to także wpłynąć na niższą temperaturę elektroniki wewnątrz smartfonu, a więc także na jego wydajność.

Źródło: CNET

Dodaj komentarz