Discord – TeamSpeak i Skype to nie wszystko

Discord – TeamSpeak i Skype to nie wszystko

Discord to multiplatformowa aplikacja pozwalająca na kontaktowanie się z osobami z całego świata, z licznymi udogodnieniami dla graczy. Wielką jej zaleta jest możliwość korzystania z niej na różnych urządzeniach, z różnymi systemami operacyjnymi. Możemy ją także odpalić na zwyczajnej przeglądarce internetowej, bez instalacji czegokolwiek.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({});

Na dzień dzisiejszy zdecydowanie najpopularniejszym komunikatorem w świecie gier komputerowych jest kultowy TeamSpeak. Obok niego znajduje się Skype oraz standardowy, wbudowany w Steam’a czat głosowy. Później zaczyna się prawdziwa dżungla, w której niewielu potrafi się odnaleźć. W tymże gąszczu znaleźć możemy kilka innych programów umożliwiających nam komunikację głosową przez internet takich jak Mumble, Razer Comms czy też WalkieTalkie. Lecz między nimi pojawił się ostatnio jeszcze Discord i zaczął zgarniać coraz to większe rzesze użytkowników, którzy przekonywali się do innowacyjnego programu

19-sto osobowe studio Hammer&Chisel odwaliło kawał dobrej roboty – stworzyli narzędzie, które łączy w sobie najlepsze cechy wszystkich komunikatorów dla graczy, a do tego zamknęli to w pięknej oprawie. Pozwalają nam na tworzenie nieograniczonej liczby prywatnych serwerów, na każdym z nich możemy tworzyć osobno kanały głosowe i tekstowe. Ponad to nic nie stoi na przeszkodzie żeby kontaktować się z każdym ze znajomych prywatnie, przez osobistą korespondencję. Zapraszanie na wcześniej wspomniane serwery jest dziecinnie proste – wystarczy jedno kliknięcie i podesłanie linku znajomemu, a za kilka chwil będziecie się wzajemnie słyszeć.

Ogromnym plusem jest możliwość korzystania z tego narzędzia na różnych urządzeniach, bez potrzeby obawiania się o spójność systemów operacyjnych. Dzień możesz rozpocząć od pogawędki z kumplami pisząc z tabletu podczas śniadania. Będąc w autobusie w drodze do szkoły wyciągasz smartfona i kontynuujesz rozmowę bez najmniejszego problemu. A po południu, gdy chcesz wreszcie zasięgnąć odrobiny rozrywki i umawiasz się z ziomkami na partyjkę w ulubioną produkcję łączysz się z nimi przez zainstalowaną na komputerze aplikację, bądź bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej.

Proste jak budowa cepa. Dobre jak truskawkowa szminka 😉

Dodaj komentarz