Jedne z najlepszych aparatów na rynku

Jedne z najlepszych aparatów na rynku

Olympus Stylu TG-2

Przepiękny aparat Olympusa do wykonywania zdjęć w najcięższych warunkach pogodowych i podczas uprawiania ekstremalnych sportów. Sprzęt wyposażono w 3-calowy wyświetlacz OLED, procesor obrazu TruePic VI i matrycę o rozdzielczości 12 Mpx, którą wspomaga jasny obiektyw f/2.0-4.9 G o ogniskowej 25-100 mm. TG-2 nakręci filmy w jakości Full HD z prędkością do 240 klatek na sekundę, dzięki czemu nakręcisz nawet najbardziej dynamiczne sceny. Miłośnicy fotografii Macro również znajdą tu coś dla siebie – aparat złapie ostrość przedmiotów oddalonych zaledwie 1 cm od soczewki.

Stylus TG-2 ma moduł GPS, jest wodo- i pyłoodporny, możesz zejść z nim pod wodę do głębokości 15 metrów i zrzucić z 2 metrów bez obaw, że coś w nim uszkodzisz. Producent wraz z aparatem wprowadzi do sprzedaży całą masę akcesoriów dodatkowych m.in. konwerter rybie oko, telekonwerter czy obudowę do nurkowania.

Samsung NX300

Ten Sammy urzekł nas przede wszystkim swoją unikalną zdolnością do kręcenia filmów i fotografowania w trójwymiarze. Bezusterkowy NX300 w parze z obiektywem NX45 mm F1.8 2D/3D pozwoli ci nakręcić twoją amatorską wersję Avatara… Albo nowe, lepsze Kac Wawa.

Z tyłu aparatu umieszczono odchylany 3,3-calowy ekran dotykowy AMOLED, na którym przejrzysz 20,3-megapikselowe fotografie. Tak jak przystało na sprzęty z wyższej półki, NX300 korzysta z hybrydowego autofocusa i bez problemu nagrywa filmy 1080p, także w 3D. Jest tu również moduł WiFi współpracujący z aplikacjami Smart Camera, Remote ViewFinder czy AllShare Play, które Samsung od dłuższego czasu stara się wypromować.

Dla tych, którzy chcą zająć się fotografią na poważnie, mamy jeszcze jedną dobrą informację: wraz z NX300 otrzymasz program graficzny Adobe Lightroom 4.

Canon PowerShot N

Miniaturyzacja na poważnie wkroczyła do świata aparatów. Jeśli do tej pory przedkładaliście smartfony nad cyfrówki, gdyż nie chcecie ze sobą nosić dodatkowego i niepotrzebnego sprzętu, spójrzcie na to. PowerShot N. Pod niemalże kwadratową, aluminiową obudową wielkości podkładki pod piwo umieszczono świetną elektronikę, która idealnie sprawdzi się podczas codziennego fotografowania.

Aparat składa się z dwóch części: jednego modułu z wyświetlaczem oraz drugiego, skrywającego obiektyw. Choć sprzęt jest dość niepozorny, zrobi zdjęcia w rozdzielczości 12 Mpx przy użyciu 8-krotnego zoomu, posiada układ WiFi oraz złącza USB, HDMI i microSD. Miniaturowe rozmiary sprawią, że bez problemu zmieścisz go do kieszeni, a dzięki zastosowaniu łączności bezprzewodowej od razu prześlesz zdjęcia do jednego z najpopularniejszych portali społecznościowych.

Dodaj komentarz