Tablet niewygodny w użytkowaniu

Tablet niewygodny w użytkowaniu

Hmm, do wygodnej pracy 7-calowca bym nie polecał. To chyba oczywiste, że do prac biurowych o wiele lepiej sprawdzi się tablet 10-calowy, tym bardziej jeśli ma na pokładzie Windowsa jak np. Asus Transformer t100. 7 cali to po prostu za mało.

7-calowiec prędzej się nada do gier lub oglądania filmów, ale nawet tu komfort użytkowania jest dość wątpliwy. Nie po to mam 4-5 calowego smartfona albo jeszcze większego phableta, by używać osobne urządzenie do obejrzenia swojego ulubionego serialu i to tylko po to, by mieć tylko troszkę większy ekran. W tym wypadku dopiero użycie 8-calowego ekranu wydaje się być sensowne.

A co z przeglądaniem internetu i czytaniem e-booków? Dokładnie to samo o czym pisałem wcześniej. Jeśli chciałbym szybko coś sprawdzić w internecie, to skorzystam ze smartfona, inaczej skorzystałbym z komputera, laptopa lub większego tabletu. A jeśli chodzi o czytanie e-booków, to o wiele lepszym rozwiązaniem wydaje się kupno dedykowanej tej czynności czytnika, który nie męczy oczy i działa o wiele dłużej na baterii.

Niewygodne w użytkowaniu

To trzeba przyznać. 7-calowe tablety mają dość specyficzne wymiary. Nie wiadomo, czy trzymać je wertykalnie, czy horyzontalnie. I tak, i tak jest niezbyt wygodnie. Mężczyźni z dużymi dłońmi mają z tym chyba największy problem. Poza tym, teraz w erze phabletów, takie tablety wyglądają po prostu jak przerośnięte smartfony albo jak minimalnie większe phablety ;). Chcę przez to powiedzieć, że 7-calowce są po prostu nieporęczne.

Podsumowanie

Nie chcę tutaj kompletnie negować 7-calowych tabletów. Jeśli ktoś nie czuje podczas ich użytkowania dyskomfortu , a widzi dla nich konkretne zastosowanie, to niech śmiało kieruje się do sklepu. Nexus 7 to przecież niezły kawał sprzętu

Dla mnie jednak 7-calowy tablet nadal jest takim urządzeniem nieokreślonym. Uważam, że stara się być złotym środkiem, który pogodzi duży ekran z pełnowymiarowych tabletów oraz mobilny rozmiar ze smartfonów. Rzekłbym, że chce być urządzeniem, które będzie przydatne w każdej sytuacji. Trzeba mieć jednak w pamięci pewne stare powiedzenie, które mówi, że jak coś jest do wszystkiego, to zazwyczaj jest po prostu do niczego

Dodaj komentarz