Video marketing – skuteczne narzędzie do pozyskiwania nowych klientów.

Video marketing – skuteczne narzędzie do pozyskiwania nowych klientów.

Skuteczna strategia inbound marketingu opiera się w dużej mierze na dobrej strategii treści, która pozwala tworzyć i dystrybuować wartościowe treści do określonej grupy odbiorców. Badania rynku pokazują, że firmy, które włączyły wideo do swojego content marketingu, osiągają lepsze wyniki niż inne.
Dziś wideo nie jest już tylko dla dużych firm i okazuje się być bardzo skutecznym narzędziem dotarcia do odbiorców i pozyskania nowych klientów. Oto jak to działa.

Wideo, narzędzie dostosowane do każdego etapu “podróży” klienta.

W fazie odkrywania, kiedy internauta nie ma jeszcze do końca sprecyzowanych potrzeb, medium wideo pozwala wyróżnić się na tle tradycyjnej reklamy czy destrukcyjnych rozmów telefonicznych, przykuwając jego uwagę do interesującego go punktu.
W fazie rozważań wideo daje możliwość wzmocnienia swojej wiarygodności i fachowości. Na portalach społecznościowych, wideo stało się narzędziem, które łatwo przyciąga i angażuje odbiorców. Na LinkedIn, na przykład, filmy wideo z referencjami klientów, tutoriale lub demonstracje produktów, lub “pytania i odpowiedzi” działają bardzo dobrze i angażują społeczności.
Wreszcie, w fazie decyzji, która angażuje klienta w akt zakupu, wideo może być treścią uspokajającą, która odróżni go od konkurencji. 90% użytkowników uznaje, że obejrzenie filmu produktowego jest przydatne w procesie podejmowania decyzji o zakupie.

Wideo – potężne narzędzie, które można zmierzyć.

Jedną z głównych zalet wideo jest to, że pozwala na zebranie precyzyjnych wskaźników. Możemy wiedzieć, ile razy wideo zostało obejrzane, ale także jak długo było oglądane. Dlatego też film, który został obejrzany w całości, będzie bardziej skuteczny niż film, który został obejrzany częściowo. Ponadto, wideo jest również doskonałym sposobem na zwiększenie referencji. Z ponad 3 miliardami miesięcznych zapytań, YouTube stał się drugą wyszukiwarką po Google.

Wideo – narzędzie wspierające sprzedawców.

Oprócz tego, że wideo jest potężnym narzędziem wsparcia sprzedaży, może odpowiadać na powtarzające się pytania zadawane przez klientów i w ten sposób oszczędzać cenny czas pracowników działu sprzedaży. Spisz wszystkie pytania, jakie mają Twoi klienci i opublikuj film “pytania i odpowiedzi”. Będziesz zaskoczony wynikami. Zintegruj swoje filmy wideo z newsletterem i e-mailingiem, dostosowując ich treść do problemów przyszłych klientów i uzyskaj wykwalifikowane leady dla swoich sprzedawców. Wideo jest również doskonałym narzędziem szkoleniowym do rozwoju sił sprzedaży.

Jaka strategia video marketingu?

Jak w przypadku każdej strategii contentowej, zacznij od ustalenia dokładnego profilu celów, do których chcesz dotrzeć. Zdefiniuj ich potrzeby i oczekiwania. Następnie można zrobić odpowiednie wideo, aby przyciągnąć ich do swojej strony internetowej lub strony docelowej.
Wybieraj krótkie formaty (1 minuta). Segmentuj swoje treści. Lepiej jest mieć 3 jednominutowe filmy niż jeden 3-minutowy. Mierz oglądalność, liczbę odwiedzin i współczynnik konwersji. Wybierz te, które działają najlepiej, czyli filmy, które generują najwięcej wyświetleń, wizyt i przede wszystkim klientów. Ale uważaj z prezentacją. Jeśli nie opanujesz tego narzędzia, nie wahaj się skorzystać ze specjalnego szkolenia lub wezwij wyspecjalizowaną agencję.

Im więcej będziesz tworzyć filmów wideo, tym bardziej komfortowo będziesz się czuł z tym narzędziem. Zaoszczędzisz czas na realizacji swoich filmów i włączysz je do procesu sprzedaży z efektami.

Dodaj komentarz