Onyx Boox Note S – więcej niż czytnik e-booków

Onyx Boox Note S – więcej niż czytnik e-booków

Czytnik e-booków

Jeśli potrzebujemy urządzenia, które pozwoli na wygodny odczyt dokumentów w formacie PDF, nanoszenie ręcznych notatek, surfowanie po sieci i korzystanie z wielu aplikacji, to Onyx Boox Note S jest najlepszym wyborem w swojej kategorii – tak twierdzi producent tego wyjątkowego czytnika e-booków. Czy rzeczywiście jest to najlepszy wybór?

Onyx Boox Note S

Przede wszystkim jest to sprzęt z większym niż w przypadku standardowych czytników ekranem e-papierowym (E Ink Carta). Ma on przekątną 9,7 cala i oferuje rozdzielczość 1200 x 825 pikseli, co oznacza zagęszczenie pikseli na poziomie 150 PPI. Ostrość jest zatem niezła jednak przydało by się jeszcze doświetlenie. Ponadto ekran pokryty szkłem hartowanym (o twardości 7H) jest dotykowy i według zapewnień producenta równie komfortowo korzysta się z niego za pomocą rysika, jak i samych palców.

Sercem czytnika Onyx Boox Note S jest czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1,6 GHz, który do pomocy ma 1 GB pamięci RAM. Taki zestaw ma zapewniać płynną pracę systemu Android 6.0, którego możliwości mogą wykorzystywać użytkownicy. Jednym z atutów wynikających z obecności Androida jest obsługa około 20 formatów plików, nie wyłączając z tego grona PDF, ePUB, MOBI, FB2 i DjVu.

Dla osób, które potrzebują dokładniejszych parametrów przedstawiamy specyfikację czytnika:

– Typ ekranu: E Ink Carta, dotykowy

– Przekątna ekranu: 9,7 cala

– Rozdzielczość: 1200 x 825 pikseli

– Doświetlenie: nie

– Poziomy szarości: 16

– Obsługiwane formaty: PDF , TXT, HTML, RTF, FB2, FB2.zip, DOC, DOCX, PRC, MOBI, CHM, PDB, DOC, EPUB, JPG, PNG, GIF, BMP, PDF, DjVu i inne

– Procesor: czterordzeniowy, 1,6 GHz

– Pamięć: 1 GB RAM LPDDR3

– Pamięć flash: 16 GB

– System operacyjny: Android 6.0

– Łączność: USB typu C, Wi-Fi N, Bluetooth 4.1

– Akumulator: 410 g

– Wymiary i waga: 249 x 177 x 8,2 mm, 410 g

Onyx Boox Note S – więcej niż czytnik e-booków

Onyx Boox Note S daje nam możliwość tworzenia odręcznych notatek, dodawania adnotacji i zakładek, słuchania audiobooków, korzystania z łączności bezprzewodowej (Wi-Fi i Bluetooth 4.1) oraz długiego czytania bez konieczności doładowywania (ponieważ akumulator ma pojemność 3000 mAh). Jeśli potrzebujesz urządzenia, które oprócz czytania e-booków pozwoli na wygodny odczyt dokumentów w formacie PDF, nanoszenie ręcznych notatek, odsłuchiwanie audiobooków i słuchanie muzyki, surfowanie po sieci, korzystanie z wielu aplikacji, a w dodatku będzie szybko działać, to Onyx Boox Note S jest najlepszym wyborem w swojej kategorii cenowej. Cena Onyx Boox Note S to około 1500 złotych. Czy warto? Niech każdy sam odpowie na to pytanie.

Dodaj komentarz